Posiadanie basenu ogrodowego wymaga nakładu finansowego, a także, chociaż minimalnej wiedzy, która pozwoli na jego odpowiednie utrzymanie w czystości. Oczywiście można skorzystać z usług firmy zewnętrznej bądź zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria będące długoletnią inwestycją, która z pewnością zwróci się w swoim czasie w postaci wielogodzinnej zabawy przepełnionej radością. Jeśli preferujesz samodzielne czyszczenie basenu ogrodowego, to trafiłeś w dobre miejsce, gdyż nasza firma Fluidra Polska , właściciela marki Zodiac posiada wieloletnie doświadczenie na rynku wyposażenia basenowego, a co za tym idzie, jesteśmy doskonale świadomi, czego potrzebują współcześni konsumenci. Oprócz profesjonalnych odkurzaczy basenowych oferujemy również skuteczną chemię basenową Astralpool. Tym samym mamy już komplet, aby nasz basen był czysty.

czyszczenie basenu ogrodowego

Czyszczenie basenu ogrodowego przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu

W basenach ogrodowych mogą pojawić się różnorodne formy zanieczyszczeń np. zielony nalot na dnie oraz ścianach zbiornika, nieprzyjemny zapach, różnorodne osady, kamień. Aby uniknąć występowania jakichkolwiek zanieczyszczeń, należy regularnie poddać czyszczeniu basen ogrodowy. W tym celu warto zaopatrzyć się w chemię basenową, filtry, pompę basenową, a także atrakcyjny cenowo odkurzacz do basenu – ręczny bądź automatyczny, który skrupulatnie oraz coraz częściej samodzielnie sprzątanie zarówno dno, ściany, jak i tzw. linię wody. Poddając czyszczeniu ogrodowy basen, nie tylko chętniej wykorzystasz jego potencjał, ale także będziesz miał gwarancję, że jest całkowicie bezpieczny zarówno dla Twojego zdrowia, jak i innych domowników. Warto więc postawić na regularne czyszczenie dna i ścian basenu ogrodowego.

Po co czyścić ogrodowy basen?

Pływanie w basenie to rozrywka, którą uwielbiają dzieci i dorośli. Basen ogrodowy jest obecny na wielu podwórkach i cała rodzina chętnie z niego korzysta. Ale czy wszyscy pamiętają o bezpieczeństwie? W wodzie mogą pojawiać się drobnoustroje, dno zaczynają  porastać algi, a ponieważ basen jest na powietrzu, mogą się do niego dostawać także różnego rodzaju pyłki. To wszystko dzieje się w basenie, w którym nie jest stosowana odpowiednia  chemia basenowa. Jej stosowanie pozwala pozbyć się wszelkich nieczystości i sprawia, że basen ogrodowy jest w pełni bezpieczny nawet dla najmłodszych. Takie czyszczenie basenu jest konieczne zarówno w sezonie, jak i po nim.

Jak wygląda czyszczenie dna basenu ogrodowego?

Zanieczyszczeniem, które najczęściej pojawia się na dnie basenu ogrodowego, jest żółty i brązowy osad. Zazwyczaj powodem tego stanu jest wysokie pH wody. Pozbycie się brudu ma wiele korzyści: poprawia jakość wody, zwiększa estetykę, zapobiega rdzewieniu metalowych części. Aby utrzymać odpowiednie pH wody, nie wystarczy pompa z filtrem. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się chemia basenowa, która usunie brud z basenu i zagwarantuje wodzie pH na poziomie około 7,2. Czyszczenie dna basenu ogrodowego jest bardzo proste i wygodne dzięki odkurzaczom. Są to sprzęty wyposażone w pompy zasysające zanieczyszczenia oraz specjalne systemy gwarantujące odpowiedni ruch odkurzacza w basenie. Zastosowane w nich filtry pozwalają na czyszczenie dna basenu ogrodowego ze wszystkich nieczystości, a ich wymiana jest prosta i bezpieczna, bo nie trzeba ich przy tym bezpośrednio dotykać. Wiele urządzeń pozwala na wyczyszczenie także bocznych ścian, więc basen ogrodowy staje się miejscem niemalże sterylnym.

Proste, bezpieczne i ekonomiczne czyszczenie dna basenu ogrodowego

Najważniejszym powodem, dla którego trzeba dbać o higienę basenu, jest bezpieczeństwo całej rodziny. Zanieczyszczona woda może szkodzić skórze i wnikać do organizmu. Ponadto jest po prostu nieestetyczna i pływanie w niej nie sprawia przyjemności. Regularne czyszczenie dna basenu ogrodowego przywraca radość ze spędzania czasu w wodzie oraz wydłuża możliwość korzystania z tej rozrywki. Chemia basenowa, która zapewnia odpowiednią czystość biologiczną wody, oczyszcza nie tylko basen ogrodowy, ale też wpływa na żywotności pompy oraz filtra. 

Chemiczne czyszczenie basenu ogrodowego – klucz do zdrowia i komfortu

Regularne chemiczne uzdatnianie i czyszczenie basenu ogrodowego jest niezbędne, aby utrzymać jego higienę i zapewnić komfort użytkowania dla całej rodziny. Brak odpowiedniej pielęgnacji może prowadzić do rozwoju bakterii, glonów, a także innych drobnoustrojów, które mogą być szkodliwe dla zdrowia osób korzystających z basenu. Dlatego niezwykle istotne jest, aby zadbać o systematyczne czyszczenie basenu oraz stosowanie odpowiednich środków pielęgnacyjnych. Tylko w ten sposób będziemy mogli cieszyć się krystalicznie czystą wodą, uniknąć problemów zdrowotnych związanych z zanieczyszczoną wodą i zapewnić sobie oraz naszym bliskim przyjemność z korzystania z basenu ogrodowego. Właściwe czyszczenie basenu ogrodowego obejmuje zarówno regularne kontrolowanie jakości wody, jak i dbanie o stan techniczny urządzeń filtrujących. Ponadto, warto pamiętać o konieczności monitorowania poziomu pH wody, który ma kluczowe znaczenie dla utrzymania jej właściwej jakości i zapewnienia optymalnego działania środków dezynfekujących. Niezależnie od tego, czy nasz basen jest niewielki, czy też większy, odpowiednie czyszczenie basenu ogrodowego oraz pielęgnacja to nie tylko gwarancja zdrowia, ale także oszczędność – zadbany basen będzie służył nam przez długie lata, nie wymagając kosztownych napraw, wymiany wody czy wymiany sprzętu.

Czyszczenie basenu ogrodowego – jakie metody wybrać?

W celu skutecznego czyszczenia basenu ogrodowego warto zastosować różne metody, które pozwolą utrzymać idealną czystość wody. Przede wszystkim należy regularnie kontrolować poziom pH, który wpływa na trwałość basenu oraz skuteczność środków dezynfekujących. Ponadto, ważne jest stosowanie odpowiedniej jakości i wielkości filtrów, które pomogą w oczyszczaniu wody z zanieczyszczeń mechanicznych. Warto także zainwestować w odkurzacze basenowe, które usunąć osad i zabrudzenia z dna basenu, przyczyniając się do jakości wody w basenie. Dla uzupełnienia procesu czyszczenia basenu ogrodowego, nie zapominaj o ręcznym usuwaniu zanieczyszczeń, takich jak liście czy gałęzie, za pomocą siatek. Regularna kontrola parametrów wody basenowej na przykład przy użyciu Fluidra Blue Connect GO oraz stosowanie dobrej jakości środków chemicznych, np Astralpool Multiaction, pozwoli utrzymać wodę w basenie w doskonałym stanie. Pamiętaj, że dbanie o czystość basenu to inwestycja w zdrowie i przyjemność korzystania z niego dla Ciebie i Twojej rodziny. Warto także zwrócić uwagę na utrzymanie odpowiedniej temperatury wody, która wpływa na komfort użytkowania basenu oraz skuteczność środków dezynfekujących. Regularne czyszczenie basenu ogrodowego pozwoli cieszyć się krystalicznie czystą wodą, uniknąć problemów zdrowotnych i sprawi, że spędzanie czasu w basenie stanie się relaksującym i bezpiecznym doświadczeniem.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.