Posiadanie basenu ogrodowego wymaga nakładu finansowego, a także, chociaż minimalnej wiedzy, która pozwoli na jego odpowiednie utrzymanie w czystości. Oczywiście można skorzystać z usług firmy zewnętrznej bądź zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria będące długoletnią inwestycją, która z pewnością zwróci się w swoim czasie w postaci wielogodzinnej zabawy przepełnionej radością. Jeśli preferujesz samodzielne czyszczenie basenu ogrodowego, to trafiłeś w dobre miejsce, gdyż nasza firma Fluidra Polska , właściciela marki Zodiac posiada wieloletnie doświadczenie na rynku wyposażenia basenowego, a co za tym idzie, jesteśmy doskonale świadomi, czego potrzebują współcześni konsumenci. Oprócz profesjonalnych odkurzaczy basenowych oferujemy również skuteczną chemię basenową Astralpool. Tym samym mamy już komplet, aby nasz basen był czysty.

czyszczenie basenu ogrodowego

Czyszczenie basenu ogrodowego przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu

W basenach ogrodowych mogą pojawić się różnorodne formy zanieczyszczeń np. zielony nalot na dnie oraz ścianach zbiornika, nieprzyjemny zapach, różnorodne osady, kamień. Aby uniknąć występowania jakichkolwiek zanieczyszczeń, należy regularnie poddać czyszczeniu basen ogrodowy. W tym celu warto zaopatrzyć się w chemię basenową, filtry, pompę basenową, a także atrakcyjny cenowo odkurzacz do basenu – ręczny bądź automatyczny, który skrupulatnie oraz coraz częściej samodzielnie sprzątanie zarówno dno, ściany, jak i tzw. linię wody. Poddając czyszczeniu ogrodowy basen, nie tylko chętniej wykorzystasz jego potencjał, ale także będziesz miał gwarancję, że jest całkowicie bezpieczny zarówno dla Twojego zdrowia, jak i innych domowników. Warto więc postawić na regularne czyszczenie dna i ścian basenu ogrodowego.

Po co czyścić ogrodowy basen?

Pływanie w basenie to rozrywka, którą uwielbiają dzieci i dorośli. Basen ogrodowy jest obecny na wielu podwórkach i cała rodzina chętnie z niego korzysta. Ale czy wszyscy pamiętają o bezpieczeństwie? W wodzie mogą pojawiać się drobnoustroje, dno zaczynają  porastać algi, a ponieważ basen jest na powietrzu, mogą się do niego dostawać także różnego rodzaju pyłki. To wszystko dzieje się w basenie, w którym nie jest stosowana odpowiednia  chemia basenowa. Jej stosowanie pozwala pozbyć się wszelkich nieczystości i sprawia, że basen ogrodowy jest w pełni bezpieczny nawet dla najmłodszych. Takie czyszczenie basenu jest konieczne zarówno w sezonie, jak i po nim.

Jak wygląda czyszczenie dna basenu ogrodowego?

Zanieczyszczeniem, które najczęściej pojawia się na dnie basenu ogrodowego, jest żółty i brązowy osad. Zazwyczaj powodem tego stanu jest wysokie pH wody. Pozbycie się brudu ma wiele korzyści: poprawia jakość wody, zwiększa estetykę, zapobiega rdzewieniu metalowych części. Aby utrzymać odpowiednie pH wody, nie wystarczy pompa z filtrem. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się chemia basenowa, która usunie brud z basenu i zagwarantuje wodzie pH na poziomie około 7,2. Czyszczenie dna basenu ogrodowego jest bardzo proste i wygodne dzięki odkurzaczom. Są to sprzęty wyposażone w pompy zasysające zanieczyszczenia oraz specjalne systemy gwarantujące odpowiedni ruch odkurzacza w basenie. Zastosowane w nich filtry pozwalają na czyszczenie dna basenu ogrodowego ze wszystkich nieczystości, a ich wymiana jest prosta i bezpieczna, bo nie trzeba ich przy tym bezpośrednio dotykać. Wiele urządzeń pozwala na wyczyszczenie także bocznych ścian, więc basen ogrodowy staje się miejscem niemalże sterylnym.

Proste, bezpieczne i ekonomiczne czyszczenie dna basenu ogrodowego

Najważniejszym powodem, dla którego trzeba dbać o higienę basenu, jest bezpieczeństwo całej rodziny. Zanieczyszczona woda może szkodzić skórze i wnikać do organizmu. Ponadto jest po prostu nieestetyczna i pływanie w niej nie sprawia przyjemności. Regularne czyszczenie dna basenu ogrodowego przywraca radość ze spędzania czasu w wodzie oraz wydłuża możliwość korzystania z tej rozrywki. Chemia basenowa, która zapewnia odpowiednią czystość biologiczną wody, oczyszcza nie tylko basen ogrodowy, ale też wpływa na żywotności pompy oraz filtra. 

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.