Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Jak podłączyć odkurzacz do basenu?

Po złożeniu urządzenia wystarczy podłączenie go do zasilania i zanurzenie właściwej części odkurzacza w basenie. Niewielki, ręczny odkurzacz nie wymaga montażu dodatkowych instalacji. Tymczasem niektóre odkurzacze półautomatyczne wymagają dodatkowo podłączenia pompy filtracyjnej przed ich użyciem. Naturalnie odkurzacz w pełni automatyczny nie wymaga dodatkowych czynności w celu przygotowania go, dzięki czemu pracuje praktycznie samodzielnie.

Ile kosztuje odkurzacz do basenu?

Najtańsze dostępne na rynku modele potrafią kosztować nawet kilkadziesiąt złotych, jednak jak w przypadku każdego sprzętu elektrycznego i elektronicznego — cena nie powinna być jedynym kryterium wyboru. Porządne, wysokiej jakości odkurzacze półautomatyczne nie tylko wyręczają, i to dosłownie, osoby je obsługujące, ale są także trwalsze i posiadają znacznie lepsze parametry. Profesjonalny odkurzacz do basenu Zodiac to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Oczywiście ceny poszczególnych modeli są różne. Jest to jednak inwestycja na lata i znaczące ułatwienie ciężkiej pracy, jaką jest samodzielne, ręczne czyszczenie basenu. Półautomatyczny odkurzacz pozwala zaoszczędzić nie tylko czas, ale także, a może przede wszystkim — wysiłek włożony w ten proces.

Jak działa odkurzacz do basenu?

Każdy, kto kiedykolwiek miał do czynienia z odkurzaczem do domu, szybko zrozumie mechanizm działania odkurzacza do basenu. W basenach usytuowanych na zewnątrz warto utrzymywać porządek zarówno na ich powierzchni, jak i na dnie, gdzie osiadają np. liści i inne zanieczyszczenia. Specjalistyczny odkurzacz pomaga zatem usuwać je razem z pewną ilością wody. Dzięki takiemu odkurzaczowi oraz stosowaniu odpowiednich środków odkażających wodę w przydomowym basenie można zmieniać znacznie rzadziej niż bez tych akcesoriów.

Jak czyścić basen odkurzaczem?

Zarówno przy pomocy ręcznego, jak i automatycznego, profesjonalnego odkurzacza basenowego, odkurzyć możemy powierzchnię oraz dno basenu. Część spośród wysokiej jakości odkurzaczy automatycznych samodzielnie czyści również boczne ściany tego zbiornika. Obok basenowych odkurzaczy, zbierających największe, widoczne gołym okiem zanieczyszczenia, należy koniecznie pamiętać o stosowaniu preparatów usuwających szkodliwe mikroby, których czyszczący mechanicznie odkurzacz nie zniweluje. Stosowanie tych obydwu środków równolegle pozwala na utrzymanie każdego basenu przydomowego w optymalnym stanie przez dłuższy czas, niż w sytuacji, kiedy basen jest jedynie przykrywany od zewnątrz.

+

Lat doświadczenia

+

Krajów

5,

Pracowników

1, mld €

Globalna sprzedaż

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.