Jak pozbyć się brązowej wody w basenie?

Jeśli woda w Twoim basenie jest brązowa, a Ty rwiesz włosy z głowy, zastanawiając się, jak poradzisz sobie z jej oczyszczeniem - nie martw się. Z odpowiednią pomocą, wiedzą i sprzętem zrobisz to w mig, a basen będzie gotowy do dalszego użytkowania w upalne dni.

Brązowa woda w basenie - jak powstaje?

Okres letni to doskonały moment na swobodne kąpiele w basenie ogrodowym. Każdy właściciel tego typu atrakcji stara się codziennie doglądać wody w basenie oraz dbać o jej dobry stan, tak, aby była ona zdatna do użytku przez długi czas. Niestety często spotykamy się z brązowieniem wody, które powstaje wskutek określonych reakcji. Niekiedy woda w basenie bogata jest w żelazo, które w reakcji z dodanym do wody chlorem reaguje w postaci wytrącenia się charakterystycznego brązowego osadu. Tego typu reakcja jest uznawana za jak najbardziej naturalną. Niestety taka woda stwarza bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i nie powinno się z niej korzystać. Obecnie na rynku istnieje wiele przydatnych akcesoriów, które zdecydowanie ułatwiają utrzymywanie czystości wody w basenie przez dłuższy okres. Warto także skorzystać z porad specjalistów, których znajdziesz na naszej stronie. Pozwól sobie pomóc w pozbyciu się problemu brązowej wody w Twoim basenie.

Brązowa woda w basenie - co zrobić?

Dla wielu posiadaczy basenów ogrodowych widok brązowej, nieodpowiedniej do użytku wody jest bardzo nieprzyjemny. Co zrobić, gdy woda w basenie jest brązowa? Proces jej oczyszczania nie musi być aż tak monotonny i nieprzyjemny, gdy posiada się odpowiednią wiedzę potrzebną do prawidłowego przeprowadzenia uzdatniania wody. W pierwszej kolejności, po zauważeniu problemu brązowej wody w basenie, należy wstrzymać jej filtrowanie na około 12 h. Następnie trzeba delikatnie odkurzyć dno basenu, np. z wykorzystaniem dostępnych na naszej stronie odkurzaczy automatycznych. Istotne jest również oczyszczenie filtra basenowego z zanieczyszczeń. Konieczne jest również zbadanie i wyregulowanie pH wody (o czym bardzo często zapominamy). Po dodaniu do wody koagulanta należy filtrować ją przez co najmniej 2 h. W trakcie tego procesu żelazo zawarte w wodzie połączy się z dodanym środkiem chemicznym i osadzi się na dnie basenu. W tej sytuacji znów konieczne będzie czyszczenie dna basenu przy pomocy odkurzacza. Cały czas należy filtrować wodę i oczyszczać filtr w razie potrzeby - może to potrwać nawet do 48 h.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.