Jak wyczyścić dno basenu – przydatne porady

Użytkownicy  basenów ogrodowych cenią sobie komfort i wygodę, jaką zapewnia jego posiadanie. Kąpiel w upalne dni potrafi bowiem przynieść ukojenie i zapewnić jednocześnie mnóstwo relaksu i zabawy. Jednak basen to także obowiązek. Warto pamiętać o tym, że wiele czynników ma wpływ na to, czy woda w basenie jest czysta. O higienicznej jakości wody decyduje sposób jest chemicznej pielęgnacji, o jej czystości wizualnej - odpowiednia filtracja oraz czyszczenie z zanieczyszczeń. Najwięcej zanieczyszczeń odkłada się na dnie basenu - są to w szczególności naniesiony piasek, cięższe liście i inne, „mechaniczne” elementy. Czasami po procesie szokowego uzdatniania mogą pojawić się też zbite i „wyłapane” z wody glony. Co z nimi zrobić? Jak oczyścić dno basenu? Jest na to kilka sposobów. Można posiłkować się znanymi metodami manualnymi, ale zdecydowanie lepiej  zaangażować do tego nową technologię. Odkurzacze automatyczne do basenu doskonale spisują się w przypadku wszystkich sztucznych zbiorników w ogrodzie.

Czyszczenie dna basenu ogrodowego w sezonie

Warto już na samym początku instalacji basenu w ogrodzie rozważyć jego regularne czyszczenie, aby nie dopuścić do sytuacji, w której trzeba będzie wyłączyć basen z użytku i całkowicie zmienić wodę. To jest nie tylko czasochłonne, ale przede wszystkim nieekonomiczne. Domowe sposoby cieszą się zainteresowaniem, jednak ich skuteczność jest ograniczona. Ponadto, aby przyniosły one jakikolwiek pozytywny skutek, wymagają wypuszczenia wody ze zbiornika. O wiele lepszą metodą „na czystą wodę w basenie” jest regularna pielęgnacja wody przy użyciu odpowiedniej jakości środków chemicznych oraz usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych poprzez efektywną filtrację, oraz regularnie stosowany odkurzacz basenowy. To właśnie odkurzacz do basenu zapewni nam czyste dno i ściany basenu.

Jakie zalety ma odkurzacz do czyszczenia dna basenu?

Urządzenie to zostało zaprojektowane w taki sposób, aby efektywnie i szybko pozbyć się zanieczyszczeń. Każdy, kto zadał sobie przynajmniej raz pytanie: „jak wyczyścić dno basenu?” z pewnością choć raz natknął się na informację o urządzeniach w pełni zautomatyzowanych lub takich obsługiwanych ręcznie.

Jak czyścić dno basenu? Po prostu wrzucić odkurzacz do wody i oglądać jak robi to sam. Niektóre modele na rynku mają transparentne pokrywy z podświetleniem gdzie można obserwować proces bardzo wyraźnie. Odkurzacze do basenu z pewnością ułatwiają codzienne funkcjonowanie. W zależności od dokładności zainstalowanego filtra pozbywają się one różnych zanieczyszczeń, zarówno brudu, drobnych osadów, jak i piasku. Podobnie jak w przypadku standardowego odkurzacza, tak i sprzęt do basenu zasysa wodę razem z powstałymi zabrudzeniami, które następnie przedostają się do filtra oraz ponownie do wody.  Dodatkowe funkcje ułatwiające czyszczenie są uzależnione od modelu odkurzacza. Są nawet takie, które same podchodzą do krawędzi basenu. Odkurzacz automatyczny jest zdecydowanie wygodniejszy niż ręczne czyszczenie niecki. Decydując się na nowoczesny model, który wyposażony został w wiele standardowych funkcji, warto zwrócić uwagę również na taki ze zdalnym sterowaniem poprzez aplikację. Nie poprawi to jakości wyczyszczenia niecki, ale na pewno poprawi radość z jego użytkowania.

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.